Mateřská škola Matoušova, Liberec

Aktuality

Vážení rodiče, milé děti,

 

situace je taková jaká je a není třeba podceňovat dopady šíření nového virového onemocnění. Víme, jak křehký je dětský kolektiv a jak snadný je přenos každé nákazy. A nyní už nejde jen o zdraví Vašich dětí, ale i o zdraví našeho personálu. Velmi si vážím Vaší opatrnosti, vstřícného přístupu a pochopení celé situace . Dnes jsme tu měli jen 2 děti, které odešly po obědě domů a na zítra mají již zajištěné hlídání. Proto jsem se rozhodla uzavřít mateřskou školu na nezbytně nutnou dobu do odvolání, podle situace a nařízení ve státě. Sledujte naše webové stránky, kde Vás budu informovat, jak se bude tato pro nás nová situace vyvíjet. V případě, že budete požadovat OČR, tak Vám ho ráda od zítřka vystavím a zašlu na Váš e-mail i s instrukcemi, co máte dělat dál. Zašlete mi požadavek, vyřídím v nejbližším možném termínu. Pokud by se u Vás v rodině nebo v blízkém okolí onemocnění koronavirem objevilo, prosím, dejte mi vědět. Nepřejeme si nic víc, než se tu s Vámi a Vašimi dětmi zase sejít v plném počtu, hrát si, učit se, tvořit a smát se…

 

Přeji Vám, ať zvládnete tuto nelehkou dobu plnou otázek a nejistoty v plném zdraví, ať si dny nuceného volna užijete aktivně, produktivně a v pohodě, abychom si jednou řekli, že to bylo jen krátké zastavení v našich životech, které bylo příjemné, obohacující a relaxační.

 

ředitelka MŠ - Mgr. Michaela Janků

 

Statutární město Liberec rozhodnutím krizového štábu zavírá své mateřské školy pro běžnou veřejnost.

S platností od úterý 17. března budou na dobu neurčitou k předškolnímu vzdělávání přebírány už jen děti rodičů těchto profesí:

  • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • zaměstnanci obecní policie,
  • zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb,
  • zaměstnanci poskytovatelů sociálních služeb (zejména pak služeb sociální péče a služeb sociální prevence dle zák. 108/2006 Sb. zákon o sociálních službách),
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • příslušníci ozbrojených sil.

Děti rodičů výše vytčených profesí se zatím budou scházet ve svých domovských mateřských školách, podle jejich celkového počtu je pak lze v dalších dnech dislokovat do menšího počtu škol.

Od středy 18. března nabídne statutární město Liberec i péči o děti mladšího školního věku, maximálně však do věku 10 let. Půjde ale jen opět o děti rodičů výše vybraných profesí.

Základnou pro ně bude ZŠ Ještědská počínaje 8:00 hod. Minimálně první den musejí své děti přímo ve škole předat rodiče, to je podmínkou!

 

UPOZORNĚNÍ K PLATBÁM!!!

Vzhledem k současné situaci Vás prosím, nezasílejte zálohové platby za školné a stravné v měsíci dubnu.

O dalším vývoji situace Vás budu informovat.

Opatrujte se a přejeme hlavně zdraví všem...